بسم الله الرحمن الرحیم..............................به سایت مرکز بررسی های ژئوپلتیک خوش آمدید.............................این سایت پايگاهيست با رویکرد علمی و دانشجویی ، که به معرفی تسلیحات ساخت داخل و نیز به تحلیل مسائل جغرافیای سیاسی و ژئوپلتیک و همچنین مسائل نظامی جهان به طور عام و و ایران به طور خاص می پردازد.....................................ژئوپلتیک ،عبارت از علمیست که به بررسی نقش و تاثیر پدیده های جغرافیایی بر طرح ریزی های سیاسی و سیاست های دگرگون شونده جهانی می پردازد .......................................این که بگوییم نمی توانیم ، این بزرگترین مانع بر سر راه توانستن است........."رهبر انقلاب اسلامی موشکی و نظامی - تانک ذوالفقار 3

بسم الله الرحمن الرحيم

 

امروز انشاءالله قصد داريم در باره يكي از توليدات  ساخت فرزندان ملت كه چند مدتيست مخاطبان عزيز خواستار تشريح آن توسط موشكي و نظامي بوده اند مطالبي درج نماييم .چند سال است كه از توليد این جنگ افزار مي گذزدو در محافل مختلف نظامي بر روي آن بحث و تبادل نظر می شود، اما در حقيقت هنوز اطلاعات کامل و جامعي از اين توليد مهم نشر نشده است وبه طور كامل معرفي نگرديده است .سعي ما بر اينست كه تشریح مناسبی از آن داشته باشیم .

.اين محصول ، جنگ افزاری نیست جز :

 

تانك  ذوالفقار  ۳

 

ايران تنها كشور در خاورميانه است كه بدون هيچ گونه وابستگي پشتيباني و فني، اقدام به طراحي و ساخت تانك نموده است.اصولا یکی از پیچیده ترین طرح های نظامی ، طراحی تانکهایی کارا که بتواند اهداف زمینی و ...را محقق سازد می باشد . تانك ذوالفقار تانکیست متناسب با شرايط اقليمي و خودروئي است تمام شني با محيط مرئي كم به طوري كه در محافل نظامي اين ماشين زرهي به تانك نامريي مشهور است  و به دليل ارتفاع كمتر نسبت به تانك هاي ديگر طراحي آن طوريست كه در فاصله ۸۰۰ متري  دارای استتار فوق العاده ایست .در عوض بر عرض آن افزوده شده است كه اين امر باعث افزايش سرعت اين تانك گشته است.  نيم رخ كوتاه و همچنين قدرت آتش بالا و قدرت مانور و تحرك با سيستم فشنگ گذاري خودكار تمام اتوماتيك و مسافت ياب ليزري، مجهز به توپ 125 ميلي متري بدون خان و با قابليت پرتاب موشك هاي كور كننده رادار هاي دشمن و سيستم‎هاي دفاعي هشدار دهنده ليزري و راداري و آشكار سازي مادون قرمز و ... . از ديگر خصوصيات اين تانك پيشرفته ايرانيست . طراحي اين تانك در جهان بي سابقه بوده است . ذوالفقار ۳ همزمان توانايي آن را دارد كه با پرتاب راكت هاي دود زا و منحرف كننده الكترونيكي ، ۵ راكت را همزمان از خود دفع نمايد . نيز به دليل ارتفاع كم و زاويه كم پيشاني، از بيشترين حفاظت برخوردار بوده و از قدرت تهاجمي و تدافعي بالايي در مقابله با هر نوع تانك برخوردار است. قابليت حركت در آب در عمق ۶۰/۱ متري آب يكي ديگر از خصوصيات بارز آن مي باشد. گفتنيست مقامات دفاعي نيروهاي مسلح از جايگزيني ذوالفقار ۳ با تانكهاي بيگانه ی به خدمت گرفته شده در ارتش و سپاه  خبر داده اند.

یکی از ویژگی های دیگر این تانک پیشرفته که تاکنون اعلام نشده است اینیت که این تانک تمام اطراف خود را بوسیله دوربین های مدار بسته z/c360زیر نظر دارد . تانک هوشمند ذوالفقار امروز به جرات می توان گفت از پیشرفته تانک های موجود در دنیاست .

در حقیقت نبود دستگاه تبلیغاتی قدرتمند در کشور سبب عدم معرفی درست تسلیحات نظامی ما بالاخص تانک ذوالفقار به دنیا شده است .

 

نوعی تانک پيشرفته تر از ذوالفقار ۳ كه هنوز جزييات آن منتشر نشده است در دستور كار توليد در وزارت دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح قرار گرفته است .

بدون شک ذوالفقار يكي از پيشزفته ترين و كارا ترين تانكهاي دنياست .

تانك ذولفقار ۳ اكنون در اختيار ارتش جمهوري اسلامي ايران است.

 

جدیدترین تصویر تانک ذوالفقار ۳

 

 


برچسب‌ها: تانک ذوالفقار, زرهی, جنگ افزار, اطلاعات
+ نوشته شده توسط گروه عالی جغرافیای سیاسی د.تهران در سه شنبه نهم بهمن 1386 و ساعت 8:27 |