بسم الله الرحمن الرحیم..............................به سایت مرکز بررسی های ژئوپلتیک خوش آمدید.............................این سایت پايگاهيست با رویکرد علمی و دانشجویی ، که به معرفی تسلیحات ساخت داخل و نیز به تحلیل مسائل جغرافیای سیاسی و ژئوپلتیک و همچنین مسائل نظامی جهان به طور عام و و ایران به طور خاص می پردازد.....................................ژئوپلتیک ،عبارت از علمیست که به بررسی نقش و تاثیر پدیده های جغرافیایی بر طرح ریزی های سیاسی و سیاست های دگرگون شونده جهانی می پردازد .......................................این که بگوییم نمی توانیم ، این بزرگترین مانع بر سر راه توانستن است........."رهبر انقلاب اسلامی موشکی و نظامی - امكان درگيري با ايران

بسم الله الرحمن الرحيم

 

بررسي امكان تهاجم و

 

 در گيري با ايران 

 

الف ) گفتگوي تفصيلي با سردار صفوي

ب) تحليل موشكي و نظامي  

 

گفتگوي تفصيلي با سردار صفوي مشاور عالي فرماندهي كل قوا درامور نظامي :

سردار صفوي در پاسخ به سوال ما پيرامون امكان حمله به كشورمان گفت: با توجه به تجربه تلخ و شكست بزرگ آمريكا در عراق، آنها به خوبي مي‌دانند كه ايران از نظر وسعت، قدرت دفاعي، ساختار سياسي، رهبري قدرتمند و ملتي 70 ميليوني و وفادار به نظام، شرايطي غير از عراق دارد و بنابراين احتمال جنگ زميني كم است.
وي افزود: در خصوص احتمال جنگ‌هاي هوا پايه و دريا پايه نيز سپاه از يك قدرت بالاي دفاعي و هجومي برخوردار است كه اگر خداي ناكرده كسي به فكر حماقتي بيفتد، نيروهاي مسلح ايران پاسخ لازم را در اسرع وقت خواهند داد.
اين فرمانده عالي رتبه نيروهاي مسلح با بيان اينكه آمريكا توان اداره جبهه سومي را علاوه بر عراق و افغانستان ندارد، گفت: آنها مي‌دانند كه نيروهاي موجود در اين دو كشور به شدت آسيب‌پذير هستند.
فرمانده سابق كل سپاه يادآور شد: حكومت صدام قابل مقايسه با نظام مشروع و مقبول مردمي ايران نيست. آنها با كشتارهاي متعدد حكومت مي‌كردند و اگر مي‌بينيم كه آمريكا بعد از سال 1991 اجازه داد صدام باقي بماند يا از قدرت نفوذ معنوي ايران مي‌ترسيد و يا اينكه جايگزيني براي صدام نداشت. همچنين آمريكا بسياري از رهبران سياسي و فرماندهان رژيم صدام را با وعده‌هاي مختلف تطميع كرد و اكنون نيز آنها در غرب به سر مي‌برند.

موشكي و نظامي : با ورود نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي ايران به همراه تسليحات كلاسيك به حوضه جنگ هاي نامتقارن توازن ژئوپيتيك نظامي ایران به طور فوق العاده اي در حال تغيير است به طوري كه اكنون وضع عكس شده است اکنون  كشورهاي قدرتمند ما را براي خود تهديد مي دانند و هرروز از امكان حمله ايران به خاك خودشان و مواضعشان احساس بيم و ناراحتي مي نمايند . و سوالي كه براي ديگران مطرح است اينست كه آيا ايران به اسراييل و يا مواضع ايالات متحده حمله خواهد كرد ؟ و به دنبال تحليل و ارائه نظريات مختلف در اين باره اند و كاملا تاريخ مصرف اين سوال كه آيا به ايران حمله خواهد شد گذشته است .

نيروهاي مسلح ما تجربه ۸ سال رزمايش واقعي و مديريت انواع بحرانهاي كمر شكن را در پرونده خود دارد و خاطر نشان مي كنيم كه اكنون نيروهاي مسلح ما تمام آنچه را كه يك ارتش قدرتمند بايد داشته باشد را خود تامين ميكند . ساخت انواع موشك هاي دوربرد ، بالستيك ، كوتاه برد ، ميانبرد زمين پايه ، ساحل به دريا ، هوابه هوا ، ساخت انواع بالگردهاي شكاري ، ترابري ، ساخت انواع هواپيماهاي شكاري ، ترابري ، بدون سرنشين ، ساخت انواع مختلف زيردريايي ، ناوچه ، قايق هاي تندرو ، رزمناو ها ، قايق هاي پرنده استراتژيك و طراحي و ساخت انواع تانك ، نفربر ، جيپ هاي تاكتيكي ، تجهيزات مخابراتي ، و دستيابي به سيستم هاي فوق استراتژيك استيلت ( گريز از رادار ) همه و همه تنها گوشه اي از توانايي ساخت تسليحات نيروهاي مسلح ماست و قطعا قدرت كشور هرگز قابل قياس با ايران زمان جنگ نخواهد بود چرا كه زمان جنگ سيم خاردار را از بيرون كشور وارد مي كرديم و در برخي موارد به ما فروخته نمي شد. به جرات مي توانيم بگوييم كه تنها توپخانه سپاه پاسخگوي هر گونه تعرضي براي دفاع كا في خواهد بود . رژيمي چون اسراييل در حالي ايران را تهديد مي كند که در جنگ 33 روزه از حزب الله لبنان که فقط مجهز به موشک های کوتاه برد و کاتیوشا بود ، شکست خورد .کل نیروهای رسمی حزب الله لبنان بین دو الی 2500 نفر برآورد می شود . در جنگ 33 روز یک هشتم تانک های اسرائیل منهدم شد.و كارخانه ساخت پيشرفته ترين تانك دنيا يعني مركاوا ،‌ تختعه شد . اكنون جمهوري اسلامي ايران به شدن در منطقه اعمال نفوز داشته و اهرم هاي بسيار قدرتمندي جهت ضربه هاي كاري به دشمن در اختيار دارد . تحليل ما اينست كه اگر هم نعرضي به خاك كشور صورت بگيرد ، حزب الله لبنان اسراييل را خفه خواهد نمود و در واقع در صورت درگيري خط مقدم نبرد ما جنوب لبنان خواهد بود .

 جمهوري اسلامي ايران در رابطه با اين مسائل با هيچ كشوري شوخي ندارد و قاطعانه به هرگونه تحرك مشكوكي پاسخ مي دهد .كما اينكه اخيرا ۱۵ نظامي انگليسي را با كمال قدرت دستگير و بعد مورد بخشش قرار دادند . دليل اينكه آمريايي ها از مواجه با ايران مي ترسند اينست كه آنها به شدت از مرگ مي ترسند و به اين خاطر است كه ۸۵ درصد از پوشش بدني آنها زرهي و ضد گلوله مي باشد اما با اين اوصاف همچون بيد از مردم عادي كشورهاي اشغالي هم ميترسند چه برسد به مواجهه با نيروهاي ارتش و سپاه چه برسد به مواجهه با اژدر هوت ، چه برسد به مواجهه با گردان كماندويي نوحد ارتش ، جزء ۵ گردان كماندويي قدرتمند دنيا چه برسد به مواجهه با يگان توپخانه و موشكي ايران ، چه برسد به مواجهه با نيروي دريايي سپاه و چه برسد به مواجهه با جوانان غيرتمند اين سرزمين وچه برسدبه...و با اتكال به قدرت لايزال الهي كه بالا ترين قدرتهاست مي گوييم  كه نه فقط آمريكا بلكه هيچ كشور ديگري توان حمله به ايران را ندارد و به گفته كارشناسان مسائل نظامي تا ۱۰ سال آتي جمهوري اسلامي ايران به حدي از اعمال نفوز سياسي و توان نظامي خواهد رسيد كه تمامي كشورهاي به اصطلاح قدرتمند و حاضر در خليج هميشه فارس ، بدون درگيري منطقه را ترك و اداره منطقه با رغبت كشورهاي آن به ايران واگذار خواهد شد .  

ادامه دارد ...

iran military

گوشه اي از توان نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي ايران


 

+ نوشته شده توسط گروه عالی جغرافیای سیاسی د.تهران در دوشنبه نهم اردیبهشت 1387 و ساعت 20:38 |